رژیم غذایی سرشار از حبوبات ریسك بیماری قلبی عروقی را می كاهد

مطالعات نشان می دهد؛

رژیم غذایی سرشار از حبوبات ریسك بیماری قلبی عروقی را می كاهد به گزارش مین فود به قول محققان، رژیم غذایی سرشار از نخود، عدس، لوبیا و سایر حبوبات باعث كاهش خطر بیماری قلبی عروق كرونر، بیماری قلبی عروقی و فشارخون بالا می شود.به گزارش مین فود به نقل از مهر، محققان در این مطالعه، تحقیقات قبلی در مورد مصرف حبوبات و ریسك بیماری های قلبی عروقی و نشانگرهای در رابطه با آنرا بررسی كردند.
آنها دریافتند افرادی كه بیشترین مصرف حبوبات را دارند در مقایسه با افراد دارای پایین ترین میزان مصرف حبوبات، تا ۱۰ درصد با كاهش نرخ وقوع بیماری قلبی عروقی، بیماری قلبی عروق كرونر و فشارخون بالا روبرو هستند.
دكتر «هانا كالووا»، سرپرست تیم تحقیق، در اینباره می گوید: «بیماری قلبی پرهزینه ترین و اصلی ترین علت مرگ در جهان است. این مطالعه نشان داده است كه مصرف حبوبات بعنوان چاره ای ارزان، قابل دسترس و آسان می تواند به تغییر در این روند كمك نماید.»
به گفته محققان، از آنجائیكه نخود و سایر حبوبات سرشار از فیبر، پروتئین گیاهی و سایر ریزمغذی ها هستند، و دارای میزان كم چربی، كلسترول، و شاخص گلوكز پایین هستند، از اینرو برای سلامت قلب و عروق مفید هستند.
كالووا در ادامه تاكید می كند: «تنها افزودن مقدار بیشتری نخود و سایر حبوبات به وعده غذایی مان می تواند ابزاری قدرتمند در مقابله با بیماری قلبی و كاهش فشارخون باشد.»


منبع:

1398/09/16
23:50:37
5.0 از 5
4176
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است