شمار مبتلایان به كرونا در كشور از 107 هزار نفر گذشت

شمار مبتلایان به كرونا در كشور از 107 هزار نفر گذشت مین فود: سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی 1383 بیمار جدید مبتلا به كووید19 طی 24 ساعت گذشته آگاهی داد.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، دکتر کیانوش جهانپور اظهار داشت: از روز گذشته تا امروز ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ و برمبنای معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۳۸۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد.
افزود: بدین سان مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۰۷۶۰۳ نفر رسید.
جهانپور اظهار داشت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۵۱ بیمار کووید۱۹ جان خودرا از دست دادند. بدین سان مجموع جان باختگان این بیماری به ۶۶۴۰ نفر رسید.
سخنگوی وزارت بهداشت اظهار داشت: خوشبختانه تا کنون ۸۶۱۴۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند.
وی اضافه کرد: ۲۶۷۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.
به گفته وی، تا کنون ۵۸۶ هزار و ۶۹۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.
خوزستان در وضعیت هشداروی اظهار داشت: نزدیک به سه چهارم این مواردِ شناسایی شده، از بیماران سرپایی و دارای تماس نزدیک و مجاورین با بیماران کووید۱۹ بوده اند و حدود یک چهارم این موارد از موارد ارجاعی به بیمارستان ها هستند. البته به جز خوزستان که در وضعیت آگهی قرار دارد، مابقی استانها در وضعیت ثبات و حتی نزولی موارد جدید مبتلاشدن به کووید ۱۹ هستند.
جهانپور اظهار داشت: بااینکه در وضعیت با ثبات و مدیریت شده بیماری قرار داریم، اما به هیچ وجه وضعیت عادی تلقی نخواهد شد. بنظر می رسد این ویروس در همه دنیا و ایران حضور خواهد داشت و بدین سبب رعایت نکات بهداشت فردی و عمومی و فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک به ویژه در محل هایی که تردد می کنید، همچنان مد نظر است.
وی افزود: در استان خوزستان و همین طور تهران وضعیت بغرنجی را شاهد می باشیم و در این استانها به ویژه در خوزستان نیازمند مشارکت مردم هستیم تا در ایام آتی به مدیریت بیماری در این استانها نیز نزدیک شویم.
منبع:

1399/02/21
23:21:45
5.0 از 5
2650
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است