همدستی دیابت و كرونا در تهدید جان مبتلایان

همدستی دیابت و كرونا در تهدید جان مبتلایان دیابت لزوما احتمال بیشتر مبتلا شدن به كووید-۱۹را ایجاد نمی كند، اما خطر مبتلا شدن به نوع شدید بیماری یا مرگ و میر بر اثر عارضه های بیماری را زیاد می كند.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا و بنا بر اعلام مدرسه پزشکی Keck دانشگاه کالیفرنیا جنوبی USC، افرادی که هم دیابت ۱ و ۲دارند، به هیپرگلیسمی مبتلا هستند یعنی گلوکز (قند خون) آنها بالاست.
افراد مبتلا به دیابت همینطور دارای التهاب بیشتری در سرتاسر بدنشان هستند که می تواند به کارکرد اندام صدمه وارد کند. در این میان کووید-۱۹ هم با التهاب همراه می باشد، ازاین رو مبتلا شدن به دیابت و ویروس کرونا می تواند خطرناک باشد.
همینطور بیشتر افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ دارای اضافه وزن و یا مبتلا به چاقی هستند و مشخص شده است که چاقی عامل خطری برای کووید-۱۹شدید است.
البته داده ها نشان داده است که افراد مبتلا به دیابت که به کووید-۱۹مبتلا می شوند، در صورتیکه سطح قند خون طبیعی تری داشته باشند، دارای نتیجه های بهتری خواهند بود. یک راه برای کنترل سطح قند خون از راه رژیم خوراکی و ورزش است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، بیمارانی که دیابت یک و دو دارند، باید از یک رژیم خوراکی سالم پیروی کنند (میوه ها و سبزی های تازه ی بیشتر و کربوهیدرات های تصفیه شده کمتر) و پنج بار در هفته حداقل ۳۰دقیقه ورزش هوازی داشته باشند. با گذشت زمان، یک رژیم خوراکی سالم و ورزش منظم همینطور می تواند منجر به کاهش وزن و کاهش سطح گلوکز شود.
منبع:

1399/09/09
22:45:33
5.0 از 5
1182
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است