تاثیر تركیبات موجود در شكلات تلخ و انگور در مقابله با كروناویروس

مطالعات جدید نشان می دهد؛

تاثیر تركیبات موجود در شكلات تلخ و انگور در مقابله با كروناویروس مین فود: پژوهشگران دریافتند تركیبات شیمیایی موجود در مواد غذایی و نوشیدنی ها نظیر چای سبز، انگور و شكلات تلخ می توانند باهم پیوند خورده و مانع از عملكرد یك آنزیم خاص موسوم به پروتئاز در كروناویروس شوند.به گزارش مین فود به نقل از مهر، بگفته پژوهشگران، پروتئازها برای سلامت و زنده ماندن سلول ها و ویروس ها مهم هستند. اگر از عملکرد پروتئازها جلوگیری شود، سلول ها نمی توانند خیلی از عملکردهای مهم خود نظیر تکثیر را انجام دهند.
«دی یو ژی»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی، در این زمینه می گوید: «یکی از اهداف آزمایشگاهی ما یافتن مواد مغذی در مواد غذایی یا گیاهان دارویی است که مانع از چسبیدن ویروس به سلول های انسانی یا تکثیر ویروس در سلول های انسانی می شود.»
محققان در این مطالعه مشاهده نمودند پروتئاز اصلی کروناویروس موسوم به Mpro در مواجهه با شماری از ترکیبات شیمیایی گیاهی مختلف واکنش نشان میدهد.
به گفته ژی، « Mpro در کروناویروس برای تکثیر ویروس لازم است. اگر ما بتوانیم مانع فعالیت این پروتئاز شویم ویروس می میرد.»
شبیه سازی های کامپیوتری نشان داده است که ترکیبات شیمیایی موردمطالعه در چای سبز، دو نوع انگور، پودر کاکائو و شکلات تلخ قادر به پیوند خوردن با بخش های مختلفی از Mpro است.
ژی در ادامه می افزاید: « Mpro بخشی دارد به شکل جیب که توسط ترکیبات شیمیایی پر می شود. وقتی این جیب پر شد، پروتئاز عملکرد مهم خودرا از دست می دهد.»
نتایج نشان داد ترکیبات شیمیایی موجود در انگور و چای سبز در مهار عملکرد Mpro بسیار موفق بودند. ترکیبات شیمیایی موجود در پودر کاکائو و شکلات تلخ فعالیت Mpro را تقریباً به نصف کاهش دادند.
محققان بر انجام تحقیقات بیشتر دراین زمینه تاکید دارند.


منبع:

1399/09/13
19:53:27
5.0 از 5
1314
تگهای خبر: دارو , سلامت , غذا , كامپیوتر
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است