مصرف زردچوبه در رژیم غذایی كودكان

محققان توصیه می كنند؛

مصرف زردچوبه در رژیم غذایی كودكان به گزارش مین فود دانشمندان فهمیده اند كه «كوركومین» تركیب بیواكتیو زردچوبه به درمان سرطان در كودكان كمك می نماید.به گزارش مین فود به نقل از مهر، محققان دانشگاه فلوریدا مركزی دریافته اند نانوذراتی همراه با كوركومین موجود در زردچوبه می توانند درمان جدیدی برای نابودی سلول های تومور نوروبلاستوما باشد.
نوروبلاستوما شایع ترین نوع سرطان در كودكان زیر ۵ سال است. نوروبلاستوما پرخطر در مقابل درمان سنتی مقاوم و درصد زنده ماندن بعد از آن بسیار ضعیف است.
سرطان ها معمولا در سلول های عصبی اولیه آغاز شده و در بافت غدد فوق كلیوی نزدیك كلیه ها تشكیل می شوند. آنها با تاخیر در رشد، ناشنوایی یا سایر معلولیت ها بعد از پایان درمان های قدیمی مرتبط هستند.
در این مطالعه، محققان كوركومین را به نانوذرات اكسید سریم متصل كرده و فرمول نانوكوركومین را در سلول های یك شكل پرخطر بر روی نوروبلاستوما آزمایش كردند.
این فرمولاسیون مرگ سلولی قابل توجهی را در سلول های نوروبلاستوما ایجاد می كند، در حالیكه در سلول های سالم یا سم تولید نمی كنند یا مقدار آن اندك خواهد بود.
نتایج نشان می دهد كه كوركومین قابلیت ضدسرطانی بسیاری دارد، اما حلالیت آن كم و ثبات ضعیفی دارد و به همین علت استفاده از آن در برنامه های درمانی محدود است.
پژوهشگران امیدوارند كه در آینده این نانوذرات بتوانند برای مراقبت از بیماران و كاهش اثرات درمان مورد استفاده قرار گیرد.واقعیت این است كه كوركومین، زمانی كه به عنوان نانوذرات فرموله شود، قابلیت زیستی در آن افزایش می یابد و به همین دلیل توانایی درمانی خود را بهبود می بخشد.
 

1396/05/18
14:41:37
5.0 از 5
4904
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است