رژیم غذایی پرنمک ریسک اگزما را زیاد می کند

مطالعات نشان می دهد؛

رژیم غذایی پرنمک ریسک اگزما را زیاد می کند به گزارش مین فود، پزشکان هم اکنون به مردم نسبت به مصرف نمک به علت خطرات قلبی آن اخطار داده اند، اما تحقیقات جدید نشان داده است که سدیم به پوست هم صدمه می رساند.به گزارش مین فود به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، تیمی به سرپرستی دکتر «کاترینا ابوابارا»، دانشیار پوست در دانشگاه کالیفرنیا، اظهار داشت: «محدود کردن مصرف سدیم در رژیم غذایی امکان دارد یک مداخله مقرون به صرفه و کم خطر برای درماتیت آتوپیک معروف به اگزما باشد».
این داده ها شامل ۲۱۶۰۰۰ نفر ۳۷ ساله و بالاتر است. در این مطالعه، از نمونه ادرار افراد برای اندازه گیری میزان مصرف سدیم فرد استفاده شد.
حدود ۵ درصد از افراد حاضر در مطالعه تشخیص اگزما داشتند.
میانگین دفع سدیم ادرار ۲۴ ساعته یک فرد حدود ۳ گرم بود، اما این مطالعه نشان داد که وقتی دفع سدیم روزانه فقط ۱ گرم افزایش خواهد یافت احتمال تشدید اگزما در آنها ۲۲ درصد افزایش خواهد یافت. این اثر در میان زنان قویتر از مردان به نظر می رسید.
به گفته محققان، افرادی که نمونه ادرارشان مصرف زیاد نمک را نشان می داد، ۱۱ درصد بیشتر با احتمال ابتلاء به اگزمای شدید مواجه بودند.
از سوی دیگر، افرادی که هنگام محدود کردن مصرف نمک به دستورالعمل های بهداشتی پایبند بودند، ۱۲ درصد کمتر در معرض اگزما بودند.
محققان تاکید نمودند که این مطالعه برای اثبات علت و معلولی طراحی نشده است و امکان دارد افرادی که نمک دوست دارند غذاهای دیگری بخورند که پوست آنها را در معرض خطر قرار می دهد.
سدیم همینطور بعنوان نقشی در فرآیندهای التهابی که امکان دارد در ایجاد اگزما نقش داشته باشد، ذکر شده است.


منبع:

1403/03/21
13:46:21
5.0 از 5
27
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , رژیم غذایی , غذا
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است