پیشگیری از آنفلوانزا با نوشیدن چای

محققان توصیه می كنند؛

پیشگیری از آنفلوانزا با نوشیدن چای مین فود: نوشیدن چای سیاه به پیشگیری از آنفلوانزا كمك می نماید چرا كه تركیب موجود در این نوشیدنی می تواند سیستم ایمنی را تقویت نماید.به گزارش مین فود به نقل از مهر، محققان دانشگاه واشنگتن آمریكا دریافتند یك میكروب خاص موجود در روده با تجزیه تركیبات طبیعی موسوم به فلاونوئیدها می تواند از بروز عفونت های شدید آنفلوانزا در موش ها پیشگیری كند.
به گفته محققان، این شیوه برای جلوگیری از آسیب شدید ناشی از آنفلوانزا زمانی كه فعل و انفعال قبل از عفونت با ویروس آنفلوانزا روی دهد، موثر است.
میكروب های حاضر در روده فقط وظیفه هضم غذا را بر عهده ندارند. آنها تاثیرات گسترده ای هم بر سیستم ایمنی دارند.
اشلی استید، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «سالهاست كه این باور وجود دارد فلاونوئیدها دارای خواص محافظتی هستند كه به تنظیم سیستم ایمنی بدن برای مبارزه با عفونت ها كمك می كنند.»
وی در ادامه می افزاید: «فلاونوئیدها در رژیم غذایی ما وجود دارند، از این رو پیام مهم مطالعه ما این است كه ممكن است فلاونوئیدها با همكاری میكروب های روده از ما در مقابل آنفلوانزا و سایر عفونت های ویروسی محافظت كنند.»
فلاونوئیدها معمولا در چای سیاه و بلوبری یافت می شوند.
در مطالعات قبلی مشخص شده بود كه میكروبیوم روده در محافظت در مقابل عفونت های شدید آنفلوانزا نقش مهمی دارد، از اینرو در این مطالعه، محققان با هدف شناسایی میكروب های روده دارای چنین نقش حفاظتی به مطالعه پرداختند.
به گفته محققان، تنها داشتن رژیم غذایی غنی از فلاونوئیدها مهم نیست، بلكه نتایج ما نشان می دهد كه فرد باید دارای میكروب های مناسبی در روده باشد تا از این فلاونوئیدها برای كنترل سیستم ایمنی استفاده كند.
محققان توانستند حداقل یك نوع باكتری را شناسایی كنند كه از این تركیبات رژیمی برای تقویت اینترفرون، مولكول سیگنال دهنده ای كه به واكنش ایمنی كمك می كند، استفاده می نماید.
 

1396/05/24
23:01:11
5.0 از 5
4968
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است