چهارشنبه آخر سال در همدان 80 تن را راهی بیمارستان كرد

جشن پیوند مهر و دوستی ایرانیان؛

چهارشنبه آخر سال در همدان 80 تن را راهی بیمارستان كرد مین فود: همدان- رئیس مركز مدیریت حوادث و فوریت های پزشكی همدان اظهار داشت: حوادث ناشی از آئین چهارشنبه آخر سال 80 تن را در این استان راهی بیمارستان كرد.


حبیب الله معصومی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار نمود: بیشتر صدمه دیدگان چهارشنبه آخر سال از ناحیه سر، صورت و دست دچار سوختگی شده و شمار اندكی هم از ناحیه شكم دچار جراحت شدند.
وی افزود: حدود 20 تن از مصدومان چهارشنبه آخر سال همچنان در مراكز درمانی بستری هستند و مابقی به دلیل سطحی بودن جراحت ترخیص شدند.
وی ادامه داد: 95 درصد از مصدومان آقایان و تنها پنج درصد از آنها را بانوان تشكیل می دادند و گروه سنی افراد صدمه دیده بین 11 تا 25 سال است.
رئیس مركز مدیریت حوادث و فوریت های پزشكی همدان اظهاركرد: حدود 70 درصد مصدومان چهارشنبه آخر سال مربوط به شهرستان همدان و 30 درصد متعلق به سایر شهرستان ها است.
معصومی بیان كرد: فوریت های پزشكی دارای 51 پایگاه امداد جاده ای شهری و جاده ای است كه در چهارشنبه آخر سال 20 پایگاه شهری به همراه 50 نیروی ستادی عملیاتی در آماده باش بودند.
وی بیان كرد: به صورت متوسط روزانه یك هزار تن با سامانه 115 تماس حاصل می كنند كه تنها 10 درصد از آنها منجر به عملیات می گردد و مابقی تماس های غیر ضروری و مزاحمت های تلفنی است.
وی ادامه داد: چهارشنبه آخر سال با حدود 50 درصد افزایش شمار تماس ها با فوریت های پزشكی به یك هزار 500 مورد رسید.
به گزارش مین فود به نقل از ایرنا، 99 نفر در سال 94 بر اثر حوادث چهارشنبه آخر سال مجروح شدند كه این آمار با 40 درصد افزایش در سال قبل به 139 تن رسید.
7526/2090


1396/12/23
15:24:15
5.0 از 5
4533
تگهای خبر: پزشك
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است