تاثیر مصرف نمك بر بیماران مبتلا به ام اس

تاثیر مصرف نمك بر بیماران مبتلا به ام اس به گزارش مین فود محققان دریافتند كه رعایت یك رژیم غذایی پرنمك، تأثیری بر وضعیت بیماران مبتلا به‌ ام اس نخواهد داشت.


محققان در پی یافته‌های منتشر شده توسط پژوهشگران آرژانتین و ورمونت، مبنی بر تأثیر احتمالی نمك بر بیماران مبتلا به‌ ام‌اس، تحقیقات جدیدی را روی بیماران مبتلا به سی‌آی‌اس انجام داده و به این نتیجه رسیدند كه پیروی از یك رژیم غذایی پرنمك، تأثیری بر وضعیت بیماران مبتلا به‌ ام‌اس ندارد.
 
پزشكان از سی آی اس به عنوان مرحله اولیه ام اس یاد می‌كنند كه با افزایش علائم و حملات در فرد به‌ ام‌اس تبدیل می‌شود.
 
محققان دانشگاه هاروارد و چند موسسه دیگر، برای به‌دست آوردن پاسخ نهایی به این مسئله، ۴۶۵ بیمار مبتلا به سی‌آی‌اس را به مدت ۵ سال تحت نظر قرار دادند و از آنجایی كه نمك ادرار نشان دهندهٔ میزان نمك مصرفی فرد است، سطح نمك درون ادرار بیماران را ۱۴ بار اندازه‌گیری كردند؛ همچنین برای اندازه‌گیری فعالیت‌های مخرب ام‌اس بر مغز، از مغز آنها MRI گرفتند.
 
نتیجه حاصله نشان می‌دهد كه در پایان این تحقیق ۱۵۰ نفر این بیماران، یعنی ۳۹ درصد آنها دچار ام‌اس شدند؛ اما MRI بیماران رابطه‌ای میان مصرف سدیم و آسیب‌های جدید مغزی را نشان نمی‌دهد. مصرف بیشتر سدیم دلیل عود كردن ام اس نیست و سرعت تبدیل سی‌آی‌اس به‌ ام‌اس را بالا نمی‌برد.
1396/04/15
00:20:21
5.0 از 5
5253
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است