تاثیر استرس بر شیر مادر

محققان می گویند؛

تاثیر استرس بر شیر مادر مین فود: استرس روانی و جسمی تاثیر مستقیم بر تولید شیر سینه خواهد داشت.به گزارش مین فود به نقل از مهر، استرس یكی از دلایل منتهی به افزایش بیماری های سبك زندگی در افراد است. در مورد زنان شیرده، استرس نه تنها برای مادر بد است بلكه برای نوزادش هم مضر است.
شیر مادر برای رشد مناسب نوزاد ضروری است. شیر مادر شامل تمام مواد مغذی ای است كه برای رشد كودك مورد نیاز است و حاوی آنتی بادی های برای محافظت از كودك تا زمانی كه سیستم ایمنی بدن آنها به اندازه كافی بالغ شود، است.
تحت فشاربودن ناشی از استرس اثر منفی بر سلامت یك تازه مادر دارد چراكه می تواند سبب كاهش شیر مادر و حتی تاخیر در تولید آن شود.
به گفته محققان، تولید شیر مادر ۲-۳ روز پس از تولد نوزاد شروع می شود. اما بررسی ها نشان می دهد ممكن است مساله شیر مادر به یك بحران در خانواده تبدیل شود و استرس و اضطراب را برای تازه مادران ایجاد كند.
استرس و اضطراب می تواند منجر به كاهش تولید شیرمادر شود و این مساله تاثیر نامطلوبی بر سلامت نوزاد خواهد داشت. معمولا سبك زندگی امروزی مردم پر از استرس و اضطراب است و به سختی می توان زمان مناسب را برای استراحت مطلوب به دست آورد. حاملگی و زایمان و مسئولیت نوزاد در كنار فعالیت های بیش از حد روزانه و مدیریت زندگی داخلی خانه و غیره، كار را برای مادران سخت می كند و اضطراب آن ها را افزایش می دهد. این اضطراب بر میزان و كیفیت شیر مادر اثر می گذارد.
به گفته محققان، در ۶ ماه اولیه زندگی نوزاد، مادر باید بیشترین مراقبت و توجه را به نوزاد خود داشته باشد. در این دوره نوزاد هر ۲ تا ۳ ساعت نیاز به شیر دارد و در واقع این پیوند فیزیكی بین مادر و فرزند باعث افزایش شیر مادر می شود.
همچنین این ارتباط مستقیم یك محرك مثبت در ترشح بیشتر هورمون های مادر محسوب می شود. هر چه مادر زمان بیشتری را با كودك خود صرف كند میزان تولید شیرش بیشتر می شود. از شش ماهگی به بعد مادر می تواند غذاهای دیگر را كم كم به رژیم غذایی نوزادش اضافه كند.
 

1396/06/05
18:04:40
5.0 از 5
5174
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است