جراحی مغز گربه برای خارج كردن گلوله های ساچمه ای از جمجمه

توسط دامپزشك مقیم كیش صورت گرفت

جراحی مغز گربه برای خارج كردن گلوله های ساچمه ای از جمجمه مین فود: كیش- یك دامپزشك مقیم كیش در اقدامی كم سابقه و با جراحی مغز یك گربه، دو گلوله ساچمه ای را با موفقیت از جمجمه این حیوان خارج كرد.


دكتر محمد بازآیی كه این عمل را انجام داد، عصر پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا در این باره اظهار داشت: این گربه یك ساله كه در اصطلاح عمومی به آنها گربه خیابانی و بدون صاحب گفته می شود، به كلینیك دامپزشكی منتقل و در معاینه های ابتدایی، عارضه ای در سر این حیوان تشخیص داده شد.
وی اضافه كرد: رادیوگرافی ها نشان داد گلوله های ساچمه ای در عمق جمجمه و مغز گربه قرار دارد كه تنها راه خارج كردن آنها جراحی مغز بود.
دكتر بازآیی ادامه داد: به این منظور یك برش كرانیوتومی روی جمجمه گربه بوجود آمد و یك گروه سه نفری شامل دكتر دامپزشك، دستیار بیهوشی و دستیار استریل جراحی مغز این حیوان را انجام داده و بعد از دوساعت، موفق شدند گلوله های ساچمه ای را خارج كنند.
به گفته این دامپزشك، حال عمومی حیوان هم اكنون خوب است و حركت های فیزیكی را به راحتی انجام می دهد كه بعد از آخر دوره درمان با داروهای آنتی بیوتیك، آزاد خواهد شد.
دكتر بازآیی كه مورد مشابه دیگری از این جراحی را در كارنامه اش دارد، درباره سابقه انجام این قبیل جراحی ها روی حیوانات تصریح كرد: در مواردی نادر، جراحی برای خارج كردن تومور از بدن حیوانات انجام شده اما جراحی مغز گربه برای خارج كردن گلوله، از كم سابقه ترین موارد ثبت شده دامپزشكی است.
وی درباره انگیزه خود و همكارانش برای انجام این عمل خاص تصریح كرد: حق حیات یك بار توسط خداوند به هر موجودی داده می گردد و اگر فردی حق حیات هر موجودی را به واسطه اقدامی همچون شلیك گلوله به سر یك گربه به خطر بیندازد، سایرین موظفند تمام تلاش خویش را برای برگرداندن این حق خدادادی به كار گیرند و تنها با محترم نگاه داشتن حق حیات تمام موجودات می توانیم امیدوار باشیم كه دیگران هم این حق را برای ما قائل شوند.
2094*2017


1397/01/03
13:02:41
5.0 از 5
4706
تگهای خبر: پزشك
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است