ارتباط چشم با بیماری های قلبی و عروقی

ارتباط چشم با بیماری های قلبی و عروقی مین فود: تهران- نتیجه یك تحقیق جدید نشان داده است كه با معاینه چشم نوجوانان می توان از خطر ابتلای آنها به بیماری های قلبی و عروقی در آینده آگاه شد.


به گزارش روز یكشنبه گروه علمی ایرنا از روزنامه دیلی میل، پروفسور 'بامینی گوپیناث' از مركز پزشكی موسسه 'وست مد' (Westmead) در استرالیا و نویسنده ارشد این تحقیق اظهار داشت: وضعیت سلامتی و تولید برخی تغییرات ساختاری در شبكیه با افزایش خطر مبتلا شدن به بیماری قلبی عروقی در آینده ارتباط دارند.
این مطالعه نشان داد، نوجوانانی كه امتیازهای ضعیف تری از لحاظ اجتماعی و روانی در زمینه كیفیت زندگی در رابطه با سلامتی داشتند از تغییرات ساختاری در رگ های خونی شبكیه خود برخوردار بودند كه می تواند با افزایش خطر مبتلا شدن به بیماری قلبی و عروقی در آینده ارتباط داشته باشد.
محققان در این مطالعه با بررسی هزار و 600 دانش آموز 11 تا 19 ساله در فاصله زمانی میان سال های 2009 و 2011 متوجه شدند كه نوجوانان بخصوص نوجوانان پسر كه كیفت زندگی آنها در ارتباط با سلامتی ضعیف بود، سرخرگ های خونی شبكیه آنها به صورت قابل توجهی گشاد تر و سیاهرگ آنها باریك تراز افرادی است كه كیفیت زندگی بهتری دارند.
محققان گفتند: نتایج مطالعه ما و سایر مطالعات در طول سال ها نشان داده است كه تغییرات ظریف در رگ های خونی می تواند شاخص امیدواركننده ای برای تشخیص بیماری های قلبی و عروقی در سال های آینده باشند.
مطالعات قبلی هم نشان داده اند كه میان رگ های خونی باریك شبكیه و مبتلا شدن به افسردگی و اضطراب ارتباط وجود دارد.
محققان گفتند: یافته های مطالعه ما نشان داده است كه می توان در آینده از ارزیابی كیفیت زندگی در رابطه با سلامت برای تقویت ارزیابی های موجود در ارتباط با سلامت قلب و عروقی نوجوانان بهره برد.
علمی**2038**1440


1397/02/02
13:22:19
5.0 از 5
4770
تگهای خبر: بیماری , سلامت , علم , كیفیت
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است