كاهش ریسك مرگ نوزاد با شیردادن در چند ماه اول

تحقیق جدید تایید می كند؛

كاهش ریسك مرگ نوزاد با شیردادن در چند ماه اول به گزارش مین فود تحقیق جدید نشان داده است شیردادن به نوزاد برای دو یا چهار ماه اول زندگی اش می تواند تاثیر قابل توجهی بر كاهش بروز ریسك ؛سندروم مرگ ناگهانی نوزاد؛ (SIDS) داشته باشد.به گزارش مین فود به نقل از مهر، جان تامسون، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه اوكلند نیوزیلند، در این باره می گوید: «نكته جالب توجه اینجاست كه ظاهرا مدت زمان زیاد شیردادن نسبت به شیردادن جزئی هیچ فایده ای در رابطه با SIDS ندارد باآنكه شیر دادن برای مدت زمان طولانی فواید متعددی دیگری دارد. »
این مطالعه شامل بررسی ۸ مطالعه بین المللی اصلی بود. محققان بالغ بر ۲۲۰۰ مورد مبتلا شدن به SIDS و بالغ بر ۶۸۰۰ نوزاد در قالب گروه كنترل را بررسی كردند. یافته ها نشان داد تغییرپذیری قابل توجهی در هرگونه مدت زمان شیردهی و شیردهی زیاد وجود داشت.
درحالیكه تحقیق نشان داد شیردهی به مدت حداقل دو ماه با نصف ریسك بروز SIDS مرتبط بود، اما شیردهی به مدت چهار ماه با میزان حفاظت بیشتری همراه بود و ادامه این مدت زمان با افزایش میزان حفاظتی بسیار كمی در رابطه با بروز این سندروم همراه بود.
تامسون در این باره می گوید: «اوج وقوع SIDS از دو تا چهار ماهگی است، از اینرو این مدت زمان بسیار در پیشگیری از بروز این سندروم حائز اهمیت است. »
تحقیقات نشان داده است شیردهی با تامین فواید ایمنی به پیشگیری از عفونت های ویروسی كمك می كند. این نوع عفونت ها با افزایش ریسك SIDS مرتبط هستند.
 

1396/08/13
21:53:34
5.0 از 5
4854
تگهای خبر: شیر , تغذیه
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است