تاثیر نوشابه گازدار در مبتلا شدن به دیابت و بیماری قلبی

محققان هشدار می دهند؛

تاثیر نوشابه گازدار در مبتلا شدن به دیابت و بیماری قلبی مین فود: تحقیق جدید نشان داده است تنها مصرف دو قوطی نوشابه گازدار در هفته برای افزایش ریسك بیماری قلبی، سكته، فشارخون بالا و دیابت كافی می باشد.به گزارش مین فود به نقل از مهر، طبق گزارش محققان مصرف یك قوطی ۰. ۳۴ لیتری نوشابه گازدار باعث افزایش فشارخون می گردد. این مطالعه در ادامه تاكید می كند كه مصرف میزان كمی از این نوشیدنی به صورت عادت هفتگی می تواند ریسك سندروم متابولیك را افزایش دهد.
در این مطالعه، داده های ۳۶ مطالعه در مورد افرادی كه پنج نوشابه حاوی قند یا بیشتر در هفته مصرف می كردند و فاكتورهای پرخطر نوشابه گازدار توسط محققان بررسی شد.
كاهش ۱۷ درصدی حساسیت انسولین در افرادی كه نوشابه های حاوی قند به مدت ۱۰ هفته می نوشیدند مشاهده شد. محققان همینطور به رابطه بین نوشابه گازدار، فشارخون بالا و بیماری قلبی پی بردند.
فدیال ایسوپ، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه آفریقای جنوبی، در این باره می گوید: «افزایش شیوع اختلالات كاردیومتابولیك قویا با شهرنشینی و سبك زندگی مضر نظیر بی تحركی، سیگار كشیدن و رژیم غذایی نامناسب مرتبط است. »
به گفته وی، مصرف بیش از اندازه مواد قندی یكی از تغییرات اساسی در رژیم غذایی جهانی در طول چند دهه اخیر بوده است كه عامل اصلی شروع بیماری های قلبی-عروقی تلقی می گردد.
 

1396/08/15
21:24:22
5.0 از 5
5199
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است