نتایج تحقیقات دامپزشكی باید در سفره های مردم دیده شود

رئیس موسسه رازی:

نتایج تحقیقات دامپزشكی باید در سفره های مردم دیده شود مین فود: رئیس موسسه تحقیقات واكسن و سرم سازی رازی با استقبال از انجام طرح مطالعاتی مشترك با هدف كاهش سقط جنین در دام كوچك، اظهار داشت: تمركز موسسه رازی انجام تحقیقاتی است كه نتایج آن باید در سفره های مردم دیده شود.


به گزارش روز یكشنبه ایرنا از روابط عمومی موسسه رازی، دكتر علی اسحاقی در نشست مشترك با مدیركل دامپزشكی استان قزوین كه در موسسه رازی برگزار شد، اظهار داشت: یكی از رسالت های موسسه رازی، انجام تحقیقات دامپزشكی است و از طرح های تحقیقاتی با رویكرد كاربردی استقبال می كند.
وی با اشاره به اینكه مباحث متعددی در زمینه تحقیقاتی دامپزشكی وجود دارد كه بخشی از آنها را همكاران ما در موسسه رازی پیگیری و دنبال می كنند، اضافه كرد: مهم ترین سوژه در تحقیقات دامپزشكی دنبال كردن مباحثی است كه نتیجه آن در سفره های مردم دیده شود به همین علت رویكرد اصلی ما بعنوان متولی تحقیقات دامپزشكی كشور، تمركز بر این دسته از تحقیقات است.
اسحاقی، شكل گیری شورای تحقیقات در موسسه رازی را تلاشی برای دستیابی به این مهم برشمرد و تصریح كرد: در این شورا تنها به طرح های تحقیقاتی كاربردی بودجه تعلق می گیرد كه نشان داده است تمام تلاش ما پرهیز از هزینه كرد در موضوعات فاقد خروجی مشخص و كاربردی است.

*** اختصاص بودجه به طرح های تحقیقاتی كاربردی
رئیس موسسه رازی همین طور از اختصاص بودجه به طرح های تحقیقاتی پیشنهادی از طرف سازمان دامپزشكی آگاهی داد و اشاره كرد: با عنایت به اینكه موسسه رازی متولی تحقیقات دامپزشكی كشور است، شایسته است انجام پژوهش های این بخش به موسسه سپرده گردد. ضمن اینكه تامین اعتبار طرح ها را باز خودمان به عهده می گیریم.
دكتر اسحاقی، در ادامه با تاكید بر اینكه تمركز این مجموعه بر انجام تحقیقاتی است كه نتیجه آن در سفره های مردم دیده شود، از اجرای طرح مطالعاتی مشترك با اداره كل دامپزشكی استان قزوین در زمینه جلوگیری و كاهش سقط جنین در دام كوچك (بز و گوسفند) استقبال كرد.
موسسه تحقیقات واكسن و سرم سازی رازی از سال 1303 تا كنون در منطقه حصارك كرج فعالیت می كند.
6156/ 6155


1397/09/26
15:28:31
5.0 از 5
4515
تگهای خبر: پزشك
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است