استفاده از لیزر در درمان چاقی و افسردگی برای نخستین بار در ایران

استفاده از لیزر در درمان چاقی و افسردگی برای نخستین بار در ایران مین فود: تهران-ایرنا- دبیر اجرایی یازدهمین كنگره پزشكی لیزری ایران از درمان افسردگی و چاقی با استفاده از لیزر طب سوزنی در ایران اطلاع داد.


به گزارش خبرنگارعلمی ایرنا، دكتر آریستا شجاع الدین روز چهارشنبه در حاشیه یازدهمین كنگره انجمن پزشكی لیزری ایران در جمع خبرنگاران به انجام 2 طرح تحقیقاتی با همكاری انجمن پزشكی لیزری ایران و دانشگاه علوم پزشكی تهران اشاره نمود و اظهار داشت: این طرح ها روی دو گروه 25 و 75 نفری انجام شده و نتایج موفقی داشته است.
وی درمورد عناوین این طرح ها اظهاركرد: 'كاربرد لیزر طب سوزنی همراه با روان درمانی كوتاه مدت پویشی در افسردگی بالینی' و 'مقایسه چهار روش درمانی ورزش و رژیم درمانی، طب سوزنی، لیزر طب سوزنی و تركیب طب سوزنی و لیزر طب سوزنی در اختلال چاقی زنان پیش از یائسگی در سنین 18 تا 45 سالگی ' عناوین طرح های انجام شده است.
محقق و مجری طرح های تحقیقاتی مذكور اظهار نمود: این روش ها اكنون در درمان بیماران در ایران استفاده می گردد و در عین حال روند تحقیقات در مورد آنها ادامه دارد.
شجاع الدین اظهار داشت: طرح اول در درمان افسردگی، اضطراب، دردهای روان تنی و اختلال خواب و طرح دوم در درمان اختلالات چاقی كاربرد دارد.
وی اظهار داشت: با استفاده از این روش ها، بیماران در 12 جلسه به طوركامل درمان می شوند.

***راهنمای بالینی استفاده از لیزر تدوین می گردد
رییس مركز تحقیقات كاربرد لیزر در علوم پزشكی از تدوین راهنمای بالینی كاربرد لیزر با همكاری قطب لیزر پزشكی كشور و وزارت بهداشت اطلاع داد و اظهار داشت: این راهنما، شاخص ها و خط مشی های استفاده از لیزر را برای كاربران مشخص می كند.
دكتر محمدرضا رزاقی در یازدهمین كنگره پزشكی لیزری ایران اظهار نمود: این گایدلاین استانداردهای لازم در استفاده از لیزر را برای شركت ها و كاربران مانند پزشكان رشته های مربوطه مشخص می كند.
رزاقی با اشاره به اینكه بیشتر عوارض مرتبط با لیزر در حوزه زیبایی بروز می یابد و علت این است كه لیزر توسط افرادی در این حوزه به كار گرفته می گردد كه تخصص لازم را ندارند.
وی تصریح كرد: در استفاده از لیزر رعایت اصول ایمنی و بهداشتی در كنار تخصص لازم، از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.
رییس مركز تحقیقات كاربرد لیزر در علوم پزشكی همینطور در مورد ساخت تجهیزات لیزر پزشكی در ایران اظهار داشت: تابحال ۶ دستگاه در زمینه هایی همچون چشم پزشكی، دندانپزشكی و كاهش درد در ایران ساخته و در بعضی مراكز درمانی بكار گرفته شده است.
یازدهمین همایش انجمن پزشكی لیزری ایران از 6 تا 8 دی ماه در مركز همایش های برج میلاد در حال برگزاری است.
**1834**1440
خبرنگار: ناهید شفیعی ** انتشار: گلشن


1396/10/07
20:54:23
5.0 از 5
5279
تگهای خبر: پزشك , چاقی , لیزر
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است