وزیر بهداشت: پرونده الكترونیك سلامت تكمیل شد، در بازار دارویی كه برای مردم مشكل ایجاد كند نداریم

وزیر بهداشت: پرونده الكترونیك سلامت تكمیل شد، در بازار دارویی كه برای مردم مشكل ایجاد كند نداریم به گزارش مین فود وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی با بیان این كه پرونده الكترونیك سلامت تكمیل شده است اظهار داشت: از طرق موبایل با شهروندان در این زمینه ارتباط برقرار می نماییم.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، سعید نمكی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت اظهار نمود: انشالله از دو هفته آینده با همه شهروندانی كه كد ملی شان در پرونده الكترونیك سلامت ثبت شده است ارتباط برقرار می نماییم تا خود آنها هم به راحتی بتوانند به پرونده خود دسترسی پیدا كنند.
وی اظهار داشت: پرونده الكترونیك سلامت تكمیل شده است.
نمكی درباره هزینه های طرح سنجش فشار خون هم اظهار داشت: ما صدها میلیون تومان برای این طرح هزینه نكرده ایم و صنار بیشتر از بودجه دانشگاه ها برای این طرح نداده ایم. ۴۰ هزار مركزی كه بوجود آمد با همان بودجه ۹۸ دانشگاه ها بود.
وزیر بهداشت با اشاره به دستاوردهای طرح سنجش فشار خون اظهار داشت: در این طرح فشار خون ۳۰ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر گرفته شد كه حدود دو میلیون و ۷۰۰ هزار نفر فشار خون بالاتر از حد معمول داشتند. ۱۰ میلیون نفر هم در مرحله پیش از فشار خون بودند كه كل این گروه ها تحت مراقبت قرار گرفته شده و آموزش های لازم را خواهند دید.
وی در پاسخ به سوالی در مورد خطر داشتن قرص های لوزارتان و والزارتان، اظهار داشت: مردم بدانند در بازار هیچ دارویی كه مشكلی برای آنها ایجاد كند مخصوصاً در مورد فشار خون نداریم. این دو قرص عاری از هر گونه خطر هستند و جوی كه برای مردم درست كرده اند جوی كاذب و بی مورد بود. از مردم خواهش می كنم داروهای خویش را بخصوص در فشار خون حذف نكنند چونكه این داروها هیچ خطری برای آنها ندارد فقط مردم اطلاعیه های سازمان غذا و دارو را در این زمینه مطالعه كنند.1398/04/19
15:22:19
5.0 از 5
4826
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است