با رژیم غذایی مناسب عمر خود را افزایش دهید

توصیه محققان؛

با رژیم غذایی مناسب عمر خود را افزایش دهید به گزارش مین فود نتایج یك مطالعه بزرگ بیان می كند كه افراد میانسال و مسن كه تغذیه بهتری دارند طول عمر بیشتری هم خواهند داشت.


محققان دانشگاه هاروارد آمریكا عنوان می كنند تغییرات مداوم رژیم غذایی حتی در اواخر زندگی هم ممكن است موجب افزایش طول عمر افراد شود.
مرسدس سوتوس پریتو، سرپرست تیم تحقیق، می گوید: «پیام اصلی مطالعه ما این است كه هیچ وقت برای بهبود كیفیت رژیم غذایی دیر نیست. اكثر شركت كنندگان مطالعه ما افراد ۶۰ سال و بالاتر بودند.»
یافته ها مبتنی بر حدود ۷۴ هزار متخصص سلامت در آمریكا بود كه در دهه های ۱۹۷۰ و ۱۹۸۰ تحت مطالعه قرار گرفتند. بین سال های ۱۹۹۸ و ۲۰۱۰، حدود ۱۰ هزار نفر از این شركت كنندگان فوت كردند.
آنها بعد از مطالعه این افراد دریافتند كسانی كه رژیم غذایی شان را بهتر كرده بودند یعنی میوه و سبزیجات و غلات كامل را به رژیم شان افزوده بودند، در مقایسه با افرادی كه رژیم غذایی شان ثابت مانده بود، كمتر در معرض مرگ زودهنگام بودند.
در مجموع مشخص شد ۲۰ درصد بهبود در كیفیت رژیم غذایی با ۸ تا ۱۷ درصد كاهش ریسك مرگ زودهنگام به هر علتی مرتبط بود. همچنین كاهش مشابه در مورد ریسك مرگ ناشی از بیماری قلبی یا سكته هم مشاهده شد.
 

1396/05/01
17:37:52
5.0 از 5
5296
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است