مشكل اعتباری برای تامین دارو نداریم

شهریاری:

مشكل اعتباری برای تامین دارو نداریم به گزارش مین فود یك عضو كمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان این كه كمبود احتمالی دارو به علت تحریم ها است، اظهار داشت: دولت از نظر تامین منابع ارزی برای دارو كمك های لازم را انجام می دهد.


حسینعلی شهریاری در گفتگو با ایسنا، در واكنش به برخی انتقادات درباره كمبود اقلام دارویی، اظهار نمود: واردات داروهای خارجی با مشابه تولید داخل به كشور ممنوع می باشد، امكان دارد یكسری داروها در فارماكوپه ایران نباشد كه این را هم وزارت بهداشت تعریف كرده در خصوص این كه داروهای مورد نیاز كشور چه چیزهایی بوده و كدام دارو در فارماكوپه وجود ندارد.

وی افزود: البته اگر پزشكی وجود برخی اقلام دارویی خارجی را خواهان شود این تقاضا در كمیته ای در سازمان غذا و دارو مورد بررسی قرار می گیرد تا در صورت تشخیص لزوم مجوز لازم داده شود.

این عضو كمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در عین حال اظهار داشت: البته ما در بعضی اقلام دارویی كمبود داریم ولی این طور نیست كه اصلا در كشور وجود نداشته باشد.
شهریاری در انتها با بیان این كه تحریم ها دست وزارت بهداشت نیست، اظهار نمود: مشكلی در تامین اعتبارات برای دارو وجود ندارد مشكل تحریم ها است كه گاهی اذیت می كند وگرنه دولت از لحاظ منابع ارزی كمك های لازم را انجام می دهد.1398/08/17
17:15:36
5.0 از 5
4742
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است