به روز رسانی تجهیزات، دغدغه رادیولوژیست های كشور

رییس انجمن رادیولوژی ایران مطرح كرد

به روز رسانی تجهیزات، دغدغه رادیولوژیست های كشور به گزارش مین فود رئیس انجمن رادیولوژی ایران اظهار داشت: از نظر تعداد دستگاه های رادیولوژی تامین هستیم، اما از نظر نگهداری و به روز رسانی اگر بودجه ای در نظر گرفته نشود در آینده با مشكل مواجه خواهیم شد.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، دكتر جلال جلال شكوهی در حاشیه برگزاری همایش روز جهانی رادیولوژی (جشن اشعه ایكس) و تقدیر از پزشكان رادیولوژیست جانباز دفاع مقدس، با اشاره به فعالیت ۲۹۰۰ رادیولوژیست ثبت نام شده در انجمن، اظهار داشت: پیشبینی می نماییم تا سال۱۴۰۰، چهار هزار رادیولوژیست در كشور داشته باشیم.
وی به فعالیت ۲۴ انجمن استانی رادیولوژی تحت نظر انجمن مركزی اظهار داشت: اعتراض به تعرفه ها، دخالت رشته های دیگر پزشكی در رادیولوژی و برخی مشكلات رفاهی همچون گلایه های این قشر بود كه با همكاری وزارت بهداشت تا حدودی این مشكلات حل شده است.
جلال شكوهی درباره به روز شدن دانش متخصصان رادیولوژی در كشور اظهار داشت: برگزاری كلاس های آموزشی، همایش ها و ایجاد فرصت های آموزشی در خارج از كشور سبب شده تا متخصصان این رشته همگام با علم روز رادیولوژی حركت كنند؛ بگونه ای كه توان متخصصان ایرانی رادیولوژی رتبه اول منطقه را دارد.
وی اظهار داشت: با عنایت به اینكه ۱۲۴سال پیش در چنین روزی اشعه ایكس كشف شد، امروز روز جهانی رادیولوژی نام گرفته و محور جهانی تصویربرداری در صدمات ورزشی برجسته شده است.
بنابر اعلام دبیرخانه انجمن رادیولوژی ایران، او اضافه كرد: در ایران هم به همراه گرامیداشت این روز آموزش درباره غربالگری جنین در سه ماهه اول و رادیولوژی عضلات و مفاصل را داریم.
رئیس انجمن رادیولوژی ایران درباره مضرات رادیولوژی هم اظهار داشت: اشعه ایكس در رادیولوژی و سی تی اسكن ضرر دارد، اما سونوگرافی و ام ار آی، چون با امواج تصویربرداری می شود ضرری ندارد، اما باز باید تصریح كرد كه مردم نباید خودشان به دنبال تصویربرداری باشند و حتما باید با سفارش پزشكان باشد.
به قول وی، در مراسم روز جهانی رادیولوژی، از ۱۰ نفر رادیولوژیست جانباز دوران دفاع مقدس تقدیر گردید.1398/08/18
18:02:35
5.0 از 5
4826
تگهای خبر: پزشك , دستگاه , علم , ورزش
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است