وضعیت 6 شهرستان استان مركزی قرمز است

معاون استاندار:

وضعیت 6 شهرستان استان مركزی قرمز است به گزارش مین فود مركزی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مركزی اظهار داشت: 6 شهرستان استان در وضعیت قرمز كرونائی قرار دارند.


بهروز اکرمی در هفتاد و یکمین جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان مرکزی ضمن تشریح طرح جامع مدیریت هوشمند تردد از اول آذرماه و محدودیت تردد خودرو ها اظهار نمود: ستاد ملی مقابله با کرونا از اول آذرماه طرح جدیدی را اجرا می کند که بر طبق آن شهرها به سه دسته قرمز، نارنجی و زرد تقسیم بندی می شود.
وی با اعلان اینکه تقسیم بندی شهرها بر طبق فاکتورهای وزارت بهداشت، هر دوشنبه اعلام می شود، اضافه کرد: بر طبق فاکتورهای وزارت بهداشت 6 شهرستان استان مرکزی در وضعیت قرمز و 6 شهرستان در وضعیت نارنجی قرار دارند.
اکرمی شهرستان های اراک، ساوه، دلیجان، شازند، خمین و کمیجان را در وضعیت قرمز و باقی شهرستان ها را در وضعیت نارنجی دانست.
وی بیان کرد: طبق تصمیمات اتخاذ شده و قوانین و ضوابط در شهرستان های دارای وضعیت قرمز از اول آذرماه یک سوم کارکنان دولت در محل کار حاضر خواهند شد، گروه های شغلی دو، سه و چهار به مدت 2 هفته کاملا تعطیل خواهند شد و امروز باید سازمان صمت و اتاق اصناف به صورت مکتوب این تعطیلی را به صنوف اعلام نماید و ناظر عالی بر این امر دانشگاه علوم پزشکی خواهد بود و صمت نیز مسئول اجراست.
معاون استاندار اشاره کرد: در این طرح چنانچه یک واحد صنفی فعال و باز بود، نیازی به تذکر و توبیخ نیست و ماموران می توانند در لحظه مبادرت به پلمب واحد کنند و نیروی انتظامی حمایت انتظامی از ماموران صمت را خواهد داشت.
وی با اشاره به تعطیلی مدارس و دانشگاه ها و آموزشگاه های خصوصی و حوزه های علمیه به صورت کامل در شهرهای قرمز، اظهار داشت: در صورت فعال بودن این اماکن، در مرحله اول تذکر داده می شود، در صورت تکرار، انفصال از خدمت به مدت سه ماه برای مدیران دولتی مدارس و در صورت باز بودن آموزشگاه های خصوصی مبلغ دو میلیون تومان جریمه لحاظ می شود.
اکرمی با اعلان اینکه در شهرهای دارای وضعیت قرمز، تمامی مساجد، نمازهای جمعه، مراسم های مذهبی و آیینی کاملا به مدت دو هفته تعطیل خواهد بود، اظهار داشت: بر طبق این طرح، ورود پلاک های غیربومی به شهرها کاملا ممنوعست و در غیر این صورت یک میلیون تومان جریمه برای خودرو لحاظ می شود، همین طور تردد خودرو های شخصی در این شهرها از ساعت 21 تا 4 بامدادان نیز ممکن نخواهد بود و در صورت تردد مبلغ 200 هزار تومان جریمه اعمال می شود.
وی افزود: از اول آذرماه به مدت دو هفته تردد پلاک های غیر بومی به غیر از ایران 47 و ایران 57 به استان ممنوعست و افراد ساکن در استان با پلاک های غیربومی استان مرکزی می توانند با در اختیار داشتن کارت بیمه خودروی خود که نشان از سکونت در استان دارد می توانند تردد داشته باشند، همین طور برای تردد پرسنل کارخانجات در شیفت شب، تردد کادر درمان و... کارفرما باید فهرست را به فرمانداری ارسال نماید و بعد از تایید فرمانداری فهرست در اختیار پلیس قرار می گیرد.
اکرمی درباب محدودیت های شهرهای نارنجی اظهار نمود: در این راستا ادارات با یک دوم ظرفیت کارمندان خود فعال خواهند بود، مدارس، دانشگاه ها، حوزه های علمیه و آموزشگاه های خصوصی تعطیل خواهند بود و ورود خودرو ها با پلاک غیربومی به این شهرها نیز ممنوعست.
منبع:

1399/08/28
21:07:47
5.0 از 5
1293
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است