در رژیم غذایی خود غذا را بو نكنید

در رژیم غذایی خود غذا را بو نكنید به گزارش مین فود، به نقل از ایسنا محققان یافته اند كه برای كاهش وزن نباید غذا را بو كرد.


بوی غذا عاملی برای تحریك اشتهاست و بسیاری از افراد عادت دارند كه غذا را بو بكشند، اما محققان بر این باورند كه برای جلوگیری از افزایش وزن می‌توانید غذا را بو نكشید.صرف‌نظر از اینكه چقدر می‌خورید، بوی مواد غذایی سبب افزایش وزن می‌شود.
 
همه ما می‌دانیم، عطر غذا عامل مهمی در لذت بردن از خوردن است. محققان این بررسی را روی موش‌ها انجام دادند و دریافتند موش‌هایی كه به طور موقت حس بویایی نداشتند، وزن كمتری نسبت به گروه كنترل پیدا كردند. نتایج این بررسی می‌تواند روش جدیدی برای كاهش وزن در انسان باشد.
 
این مطالعه در دانشگاه كالیفرنیا بركلی به سرپرستی پروفسور اندرو دییلین و سلین ریرا انجام شده است.در این تحقیق از ژن درمانی برای از بین بردن حس بویایی در موش‌ها استفاده شد.
 
در طول این مطالعه، به دو گروه مورد بررسی رژیم غذایی با چربی بالا داده شد و در حالی كه هر دو گروه از یك رژیم غذایی استفاده كرده بودند، موش‌هایی كه حس بویایی ضعیفی داشتند، وزنشان ۱۰ درصد افزایش یافت این در حالیست كه همتایان آنها با حس بویایی قوی حدود صددرصد افزایش وزن داشتند.
 
علاوه بر این، موش‌هایی كه چاق بودند، بعد از اینكه حس بویایی خود را از دست دادند حتی زمانی كه رژیم غذایی با چربی بالا مصرف كردند،به اندازه موش‌های نرمال شدند. در واقع وزن آنها به شكل چربی از بین رفته بود و اندام، عضلات و توده‌های استخوانی تغییری نداشت همچنین موش‌هایی كه عدم تحمل گلوكز داشتند، بعد از اینكه وزنشان نرمال شد تحمل گلوكز پیدا كردند.
 
اگرچه دانشمندان هنوز در حال تلاش برای فهم این نكته هستند كه در زمان گرسنگی چه اتفاقی می‌افتد كه افراد نسبت به بو حساسیت بیشتری پیدا می‌كنند و اینكه از دست دادن این حس می‌تواند در تغییر وزن تاثیر داشته باشد.
 
«دیلیین» در این زمینه اظهار كرد: سیستم‌های حسی نقش مهمی در متابولیسم دارند.
 
متاسفانه، از بین بردن حس بویایی در موش باعث افزایش شدید سطوح نئودرنالین، هورمون استرس شد كه با سیستم عصبی سمپاتیك ارتباط دارد و افزایش آن منجر به حملات قلبی می‌شود.
1396/04/16
22:57:02
5.0 از 5
4868
تگهای خبر: رژیم غذایی , چربی , چاقی
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است