تاثیر رژیم غذایی بر ریسك مبتلا شدن به سرطان سینه

تحقیق جدید نشان می دهد؛

تاثیر رژیم غذایی بر ریسك مبتلا شدن به سرطان سینه مین فود: تحقیقات جدید نشان داده است غده سینه هم همانند روده انسان، دارای میكروبیوم های است كه تحت تاثیر رژیم غذایی هستند.به گزارش مین فود به نقل از مهر، با وجودیكه این یافته ها مقدماتی هستند اما دانشمندان امیدوارند روزی باعث بهبود درمان و پیشگیری سرطان سینه شوند.
«كاترین كوك»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه ویك فورست كارولینای شمالی، در این باره می گوید: «امكان تغییر در میكروبیوم سینه با استفاده از رژیم غذایی می تواند شیوه جدیدی را برای پیشگیری از سرطان سینه یا حداقل كاهش این ریسك عرضه نماید.»
در این مطالعه، محققان میمون های ماده را به مدت ۲.۵ سال با رژیم غذایی غربی پرچرب یا رژیم غذایی مدیترانه ای گیاهی تغذیه كردند. آنها اذعان كردند كه این مدت حدودا معادل هشت سال در انسان است.
محققان دریافتند میمون های كه با رژیم غذایی مدیترانه ای تغذیه شده بودند در مقایسه با میمون های دارای رژیم غذایی غربی، دارای تركیب متفاوتی از باكتری ها در بافت سینه شان بودند و «لاكتوباسیلوس» غده پستان آنان حدودا ۱۰ برابر بیشتر بود.
برخی شواهد نشان می دهند وجود باكتری لاكتوباسیلوس می تواند مانع از رشد تومور سرطان سینه شود. میمون های دارای رژیم غذایی مدیترانه ای هم دارای اسید صفراوی بیشتری در متابولیت های بافت سینه شان بودند كه از نظر محققان می تواند خطر سرطان سینه را كم كند.
رژیم غذایی مدیترانه ای بر مصرف مواد خوراكی گیاهی نظیر میوه و سبزیجات، غلات كامل، حبوبات و مغزیجات آجیلی تاكید دارد. همینطور مصرف گوشت قرمز و لبنیات در آن كمتر است.
به گفته محققان، فهم تاثیر رژیم غذایی بر میكروبیوم ها می تواند برای حفاظت از زنان در مقابل سرطان سینه استفاده گردد.

1397/07/26
18:38:01
5.0 از 5
4494
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است