طول عمر خود را افزایش دهید

محققان اسكاتلندی می گویند؛

طول عمر خود را افزایش دهید به گزارش مین فود شواهد جدید پزشكی نشان داده است افراد چاقی كه از یك رژیم غذایی كاهش وزن كم چرب پیروی می كنند می توانند به طول عمرشان بیفزایند.به گزارش مین فود به نقل از مهر، محققان دریافتند رژیم غذایی كم چرب به كاهش ریسك كلی مرگ در افراد چاق تا ۱۸ درصد كمك می نماید.
دكتر آلیسون آوونل، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه آبردین اسكاتلند، در این باره می گوید: «كاهش وزن با استفاده از كاهش مصرف كالری با رژیم های غذایی كم چرب كه حاوی قند و كربوهیدرات های تصفیه شده كمی هم هستند، باعث كاهش مرگ زودهنگام در افراد چاق می گردد. »
با این حال هنوز این مطالعه مشخص نكرده است كه ایا این رژیم های غذایی ریسك سرطان یا بیماری قلبی را كم می كنند.
آوونل در ادامه می افزاید: «رژیم های غذایی كاهش وزن به مراتب بهتر از ورزش به تنهایی به كاهش وزن كمك می كنند. اما ورزش به خصوص به حفظ وزن مناسب در بلندمدت كمك می نماید و فواید مختلف دیگری برای سلامت دارد. »
چاقی با افزایش ریسك خیلی از بیماری ها و فاكتورهای پرخطر منجر به مرگ می گردد. این بیماری ها شامل دیابت نوع۲، بیماری قلبی، فشارخون بالا و كلسترول بالا هستند.
محققان در این مطالعه داده های ۵۴ مطالعه بالینی شامل بیش از ۳۰ هزار فرد بزرگسال را بررسی كردند. آنها در ۳۴ مطالعه دریافتند رژیم های كاهش وزن ریسك مرگ را در افراد بزرگسال مبتلا به چاقی می كاهد.
 

1396/08/29
11:56:48
5.0 از 5
4938
تگهای خبر: بیماری , چاقی , غذا , رژیم غذایی
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است