علوم پزشكی شهید بهشتی جزو 300 دانشگاه برتر دنیا است

در نوزدهمین جشنواره پژوهشی ابوریحان بیرونی مطرح شد؛

علوم پزشكی شهید بهشتی جزو 300 دانشگاه برتر دنیا است مین فود: معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی اظهار داشت: این دانشگاه در عرصه پژوهش جزو 300 دانشگاه برتر دنیا بوده و تعداد مقالات علمی آن از مرز 3000 گذشته است.


به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا، افشین زرقی روز یكشنبه در نوزدهمین جشنواره پژوهشی ابوریحان بیرونی به نمایش گزارشی از عملكرد یكساله این دانشگاه پرداخت و اظهار داشت: افزایش تولیدات كمی و كیفی مقالات پژوهشی، معرفی دانشگاه در عرصه بین المللی و حركت به سمت دانشگاه نسل سوم همچون دستاوردها و فعالیت های دانشگاه در یك پارسال است.
وی اظهار نمود: در حوزه پژوهش، دانشگاه تلاش نموده است تا تولیدات علمی را به سمت كارآفرینی و اشتغال زایی ببرد. در واقع بتواند از مقالات پژوهشی استفاده كاربردی داشته باشد.
وی اضافه كرد: هم اكنون دانشگاه به لحاظ تولیدات علمی با 4195 مقاله منتشره و 847 عنوان كتاب، رتبه دوم كشور را كسب كرده است. همین طور مراكز رشد و شركت های دانش بنیان توسعه یافته و دانشگاه دارای 4 مركز رشد و 57 شركت دانش بنیان است.
علاوه بر این، دانشگاه دارای 204 هیات علمی خاموش است كه هنوز در فضای پژوهشی حركت نكرده اند.
زرقی همین طور با اشاره به مقام نخست تحقیقات دانشجویی در 6 پارسال افزود: هدف تنها رشد كمی مقالات پژوهشی نیست؛ امروزه 8 درصد تولیدات علمی دانشگاه در سایر كشورها به چاپ می رسد.
به عقیده معاون تحقیقات و فناوری بودجه های دانشگاهی باز محدود است و این در شرایطی است كه بودجه در كنار تولیدات علمی، زیرساخت های پژوهشی و توسعه ظرفیت انسانی جزء 4 محور اصلی دانشگاه است.
رئیس جشنواره اضافه كرد: در عرصه فعالیت های بین المللی باز ارتباطات بسیار خوبی با كشورهای فرانسه، روسیه و هلند شكل گرفته است. مقالات مشتركی با كشور فرانسه به چاپ رسیده و اتاق فعال ایران- فرانسه دایر شده است.
زرقی به همكاری های مشترك با دانشگاه های امیركبیر و خواجه نصیر اشاره نمود و اظهار داشت: با وجود همه پیشرفت ها، دانشگاه همچنان در ابتدای راه است و جهت رشد و توسعه باید تلاش های بیشتری صورت پذیرد.
وی درانتها اشاره كرد: آیین نامه ها بزرگترین مشكل دانشگاه های دولتی است كه باید اصلاح گردد، همین طور باید آیین نامه های هیات امنایی تدوین شود.
**9489**1601**


1397/10/05
18:21:11
5.0 از 5
4839
تگهای خبر: پزشك , علم
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است