تاثیر آلودگی هوا بر قدرت باروری زنان

تاثیر آلودگی هوا بر قدرت باروری زنان به گزارش مین فود نتایج یك بررسی حاكی از تاثیر منفی آلودگی هوا بر قدرت باروری در زنان است.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، پزشكان در مطالعه ای جدید دریافتند قرار گرفتن در معرض هوای آلوده می تواند بر تعداد سال هایی كه امكان باروری زنان وجود دارد، تاثیر بگذارد.
گروهی از متخصصان ایتالیایی در بررسی خود به مطالعه تاثیر آلاینده ها بر قدرت باروری پرداخته و دریافتند زنان ساكن در مناطق شهریِ آلوده نسبت به خانمهایی كه در مناطق پاك و با هوای سالم زندگی می كنند سه برابر بیشتر احتمال دارد كه فرایند تخمك گذاری در آنان با مشكل روبرو شود.
كارشناسان اظهار داشتند: درحالیكه این شرایط لزوما احتمال حاملگی زنان را در دهه ۲۰ سالگی و اوایل دهه ۳۰ سالگی از بین نمی برد اما می تواند به كاهش سال های باروری آنان و یائسگی زودهنگام منجر شود.
متخصصان با اشاره به اینكه تخمدان حاوی تعداد مشخصی سلول فولیكول است، اظهار داشتند: در بررسی هایی كه قبل از این انجام شده آمده است سیگار به این فولیكول ها صدمه می زند و در این مطالعه هم مشخص شد كه آلاینده های نیتروژن دی اكسید (NO۲)، دوده و ذرات فلزات سنگین ناشی از سوخت خودرو ها و بخش صنایع در این زمینه تاثیر مشابه سیگار دارد.
در این بررسی متخصصان ایتالیایی نمونه خون ۱۳۱۸ زن را مورد آزمایش قرار دادند تا وضعیت تخمك گذاری آنان مشخص شود. همینطور میزان آلاینده های موجود در محیط زندگی این افراد ارزیابی شد.
به گزارش روزنامه ایندیپندنت، آنها مشاهده كردند: خانمهایی كه در محیط هایی با سطح بالایی از آلاینده NO۲ زندگی می كردند فرایند تخمك گذاری آنان با مشكل روبرو شده و میزان ذخیره تخمك آنان كمتر بوده است.1398/04/05
12:55:42
5.0 از 5
4339
تگهای خبر: پزشك , زندگی
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است