تاثیر رژیم غذایی مدیترانه ای بر مغز

محققان می گویند؛

تاثیر رژیم غذایی مدیترانه ای بر مغز به گزارش مین فود استفاده افراد مسن از رژیم غذایی مدیترانه ای و رژیم غذایی DASH با بهبود عملكرد شناختی آنها مرتبط می باشد.


محققان دانشگاه كالیفرنیا مطالعه ای با حضور ۵۹۰۷ شركت كننده مسن انجام دادند تا الگوی رژیم غذایی آنها را ارزیابی نمایند.
براساس پاسخ این شركت كنندگان، نمره رژیم غذایی آنها براساس پیروی از رژیم غذایی مدیترانه ای و رژیم غذایی مدیترانه ای همراه با DASH تعیین شد. همچنین از تست جهانی عملكرد شناختی هم برای ارزیابی عملكرد شناختی آنها استفاده شد.
محققان دریافتند شركت كنندگان دارای نمره متوسط و بالا در رژیم غذایی مدیترانه ای در مقایسه با افراد دارای نمره پایین در این نوع رژیم غذایی، عملكرد شناختی بالاتری داشتند.
همچنین نتایج مشابه نیز در مورد نمره رژیم غذایی مدیترانه ای به همراه DASH هم مشاهده شد.
با این حال محققان تاكید می كنند كه نیاز به آزمایشات بالینی برای ارزیابی نقش الگوهای رژیمی بر عملكرد شناختی افراد مسن وجود دارد.
رژیم غذایی DASH مملو از مغزیجات آجیلی و حبوبات، لبنیات كم چرب، غلات كامل حاوی سبوس، میوه ها و سبزیجات و حاوی میزان كم گوشت قرمز و فرآوری شده، نوشیدنی های شیرین شده با قند و سدیم است كه در ابتدا برای كاهش فشارخون طراحی شده بود.
رژیم غذایی مدیترانه ای معمولا سرشار از میوه و سبزیجات، غلات كامل، لوبیا، چربی های سالم بدست آمده از روغن زیتون و مغزیجات آجیلی است.
 

1396/05/03
15:32:36
5.0 از 5
5407
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است