بین مصرف پروتئین و مرگ های سرطانی ارتباط وجود دارد

مطالعات نشان می دهد؛

بین مصرف پروتئین و مرگ های سرطانی ارتباط وجود دارد به گزارش مین فود مطالعه اخیر نشان داده است مصرف بیش از اندازه پروتئین خطر مرگ و میر ناشی از سرطان را زیاد می كند.به گزارش مین فود به نقل از مهر، نتیجه مطالعه اخیر محققان نشان داده است مصرف بیش از حد پروتئین ریسك مرگ ناشی از سرطان را تا ۴ درصد بالا می برد.
همچنین نتایج نشان داده است مصرف بیش از اندازه پروتئین ریسك مرگ را تا ۷۴ درصد بالا می برد و احتمال مرگ ناشی از دیابت را هم تا چندین برابر بیشتر می كند.
با این حال پروتئین یكی از سه ماده مغذی اصلی موردنیاز بدن است كه علاوه بر افزایش روند رشد و ترمیم بافت ها، به ساخت و حفظ توده عضلانی كمك می نماید. از اینرو باید مقدار كافی پروتئین در رژیم غذایی گنجاده شود.
طبق سفارش كارشناسان، ۱۰ تا ۳۰ درصد مصرف كل كالری روزانه باید شامل پروتئین باشد. بعنوان مثال اگر مصرف روزانه كالری شما ۱۵۰۰ است، انرژی بدست آمده از پروتئین تان باید بین ۱۵۰ تا ۴۵۰ كالری باشد.
برخی متخصصان هم سفارش می كنند كه باید ۰.۸ گرم پروتئین به ازای هر كیلوگرم از بدن در روز مصرف شود. بدین منظور باید وزن بدن در عدد ۰.۸ ضرب شود. بعنوان مثال برای فردی با وزن ۷۵ كیلوگرم، میزان پروتئین مصرفی روزانه اش ۶۰ گرم خواهد بود.
اما در مورد افراد پرفعالیت نظیر ورزشكاران، میزان مصرف ۱.۲ تا ۱.۷ گرم پروتئین به ازای هر كیلوگرم از وزن بدن سفارش می شود.
همچنین طبق برخی سفارش ها، میزان پروتئین مصرفی برای مردان ۵۶ گرم و برای زنان ۴۶ گرم است.

1398/11/04
16:16:26
5.0 از 5
4816
تگهای خبر: رژیم غذایی , سرطان , غذا , كالری
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است