مقابله با پیری مغز با مصرف كلم و اسفناج

محققان پی بردند؛

مقابله با پیری مغز با مصرف كلم و اسفناج به گزارش مین فود طبق مطالعه جدید، همانطور كه مصرف كلم و اسفناج به تناسب اندام كمك می كند در حفظ تناسب شناختی مصرف كنندگان هم تاثیرگذار می باشد.


محققان دانشگاه ایلینوی آمریكا با مطالعه ۶۰ فرد ۲۵ تا ۴۵ سال دریافتند شركت كنندگان میانسال با میزان بالاتر «لوتین» دارای واكنش های عصبی به مراتب شبیه تر به جوانان بودند تا همسن و سال های خودشان. لوتین ماده مغذی یافت شده در سبزیجات پربرگ سبز نظیر اسفناج و كلم كالی و همچنین آووكادو و تخم مرغ بودند.
نعمان خان، عضو تیم تحقیق، در این باره می گوید: «مصرف سبزیجات پربرگ سبز دارای فواید متعددی هستند و داده های ما نشان می دهد دارای فواید شناختی هم هستند.»
لوتین یك ماده مغذی است كه بدن خود قادر به تولید آن نیست از اینرو باید از طریق رژیم غذایی بدست آید. لوتین در بافت های مغز تجمع می یابد اما در چشم ها نیز تجمع می كند از اینرو محقان می توانند بدون روش های تهاجمی، میزان این ماده مغذی را در بدن اندازه گیری كنند.
محققان در این مطالعه دریافتند لوتین دارای نقش حفاظتی است بدین صورت كه افرادی كه دارای لوتین بیشتری بودند دارای توانایی شناختی بیشتری برای انجام تكالیف و وظایف شان بودند.
 

1396/05/05
14:04:09
5.0 از 5
5331
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است