مصرف روزانه آووكادو باعث حفظ سلامت روده می شود

مطالعات نشان می دهد؛

مصرف روزانه آووكادو باعث حفظ سلامت روده می شود نتایج یک مطالعه جدید نشان داده است مصرف روزانه یک آووکادو می تواند به بهبود سلامت روده کمک نماید.به گزارش مین فود به نقل از مهر، آووکادو میوه ای سرشار از فیبر غذایی و چربی های اشباع نشده است.
«شارون تامسون» سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه ایلینوی آمریکا، در اینباره می گوید: ما می دانیم که خوردن آووکادو به ایجاد حس سیری کمک می نماید و غلظت کلسترول خون را می کاهد اما نمی دانستیم که بر میکروب های روده و متابولیت های ناشی از میکروب ها تاثیر می گذارد.
محققان دریافتند افرادی که روزانه آووکادو مصرف می کردند دارای فراوانی بیشتر میکروب های روده بودند که باعث تجزیه فیبر شده و متابولیت های را در پشتیبانی از سلامتی روده ها تولید می کند. همینطور این گروه از افراد دارای تنوع میکروبی بیشتری در روده های شأن بودند.
تامسون در ادامه می افزاید: متابولیت های میکروبی ترکیباتی هستند که میکروب های تأثیرگذار بر سلامت را تولید می کنند. مصرف آووکادو سبب کاهش اسیدهای صفراوی و افزایش اسیدهای چرب زنجیره کوتاه می شود. این تغییرات با نتایج مفید برای سلامتی همراه هستند.
در این مطالعه ۱۶۳ فرد بزرگسال در رده سنی ۲۵ تا ۴۵ سال که دارای اضافه وزن یا چاقی بودند مورد بررسی قرار گرفتند. یک گروه از شرکت کنندگان وعده غذایی همراه با آووکادو و گروه کنترل همان وعد غذایی بدون آووکادو دریافت می کردند. در طول ۱۲ هفته مطالعه، نمونه خون، ادرار و مدفوع شرکت کنندگان جمع آوری شد.
آووکادو سرشار از چربی است. با این وجود محققان دریافتند با این که گروه آووکادو از گروه کنترل کالری بیشتری مصرف می کردند، اما مقدار کمی چربی از راه مدفوع دفع می شود.
به گفته محققان، دفع بیشتر چربی به این مفهوم است که شرکت کنندگان انرژی کمتری از غذاهایی که می خورند جذب می کنند. این احتمالاً به علت کاهش اسیدهای صفراوی بوده است، مولکول هایی که سیستم گوارش ترشح می کند و به ما امکان جذب چربی را می دهد.
انواع مختلف چربی ها، تأثیرات متفاوتی بر میکروبیوم ها دارند. چربی های موجود در آووکادو اشباع نشده بوده که برای سلامت قلب مفید هستند.


منبع:

1399/10/12
13:21:14
0.0 از 5
1182
تگهای خبر: اضافه وزن , چاقی , چربی , سلامت
این مطلب مین فود مفید بود؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است