تاثیر مصرف توت و انگور بر تقویت سلامت ریه ها

مطالعات نشان می دهد؛

تاثیر مصرف توت و انگور بر تقویت سلامت ریه ها مین فود: تحقیق جدید نشان داده است افزودن انواع توت ها و انگور به رژیم غذایی باعث تقویت سلامت ریه ها می گردد.به گزارش مین فود به نقل از مهر، محققان دانشگاه جان هاپكینز آمریكا عنوان می كنند افرادی كه بیشتر مواد خوراكی حاوی نوعی فلاوونوئید موسوم به آنتوسیانین مصرف می كنند بهترین عملكرد ریه را حتی با افزایش سن خواهند داشت.
به گفته محققان، آنتوسیانین ها در میوه ها و سبزیجات دارای رنگدانه های تیره نظیر انگور قرمز، بلوبری و سیب زمینی بنفش یافت می شوند.
«وانسا گارسیا لارسن»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «رژیم غذایی سرشار از میوه و سبزیجات می تواند از ریه ها در مقابل صدمه و آسیب حفاظت كند، عملكردشان را حفظ نموده و ریسك مبتلا شدن به بیماری های تنفسی را در سنین بالاتر كم كند.»
وی در ادامه می افزاید: «ظرفیت ریه افراد تا ۳۰ سالگی به اوج می رسد. پس از آن، عملكرد ریه ها به تدریج اُفت می كند. سرعت این اُفت عملكرد در میان افراد متفاوت بوده و به چندین عامل نظیر سیگار كشیدن، تحرك بدنی، قرارگیری در معرض برخی آلاینده ها و وجود برخی مشكلات پژشكی بستگی دارد.»
به گفته گارسیا لارسن، مطالعات قبلی نشان داده اند كه مواد غذایی فرآوری شده مثل گوشت های نمك سودشده با روند تندتر اُفت عملكرد ریه ها مرتبط هستند.
حال مطالعه جدید نشان داده است افرادی كه مقدار زیادی میوه و سبزیجات تیره رنگ می خورند در مقایسه با كسانی كه كمتر از این نوع مواد خوراكی حاوی آنتوسیانین استفاده می نمایند با روند كُندتر كاهش عملكرد ریه ها در سال مواجهند.
این مطالعه شامل ۴۶۳ فرد بزرگسال از نروژ و انگلستان با میانگین سنی ۴۴ سال بود. تمامی شركت كنندگان پرسشنامه ای در مورد رژیم غذایی پر كردند و تست عملكرد ریه شان در ابتدای مطالعه انجام شد. ۱۰ سال بعد، مجددا عملكرد ریه این افراد آزمایش شد.
محققان به رابطه بین مصرف آنتوسیانین و سلامت ریه پی بردند؛ هر چقدر فرد بیشتر آنتوسیانین مصرف كند سلامت ریه بهتری دارد.
به گفته محققان، مواد خوراكی سرشار از فلاوونوئیدهای آنتوسیانین به خاطر خواص آنتی اكسیدانی و ضدالتهابی بسیار برای سلامت ریه ها مفید هستند. این مواد خوراكی از ریه ها در مقابل آلاینده ها و سایر عوامل محیطی نظیر سیگار كشیدن محافظت می كنند.

1397/03/04
22:21:00
5.0 از 5
4945
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است