تاثیر میزان امگا۳ در تقویت مهارت های شناختی سالمندان

محققان می گویند؛

تاثیر میزان امگا۳ در تقویت مهارت های شناختی سالمندان به گزارش مین فود مطالعه جدید انجام شده نشان داده است افراد مسن دارای میزان بالا مواد مغذی اصلی نظیر امگا۳ در خون، احیانا دارای ارتباط مغزی موثری در جهت تقویت مهارت های شناختی شان هستند.به گزارش مین فود به نقل از مهر، یافته های مطالعاتی دانشگاه ایلینوی آمریكا نشان داده است وجود چندین نشانگر تغذیه ای در خون نظیر اسیدهای چرب امگا۳ و امگا۶، كاروتنوئیدها، لیكوپن، ریبوفلاوین، فولات، ویتامین B۱۲ و ویتامین D، باعث افزایش عملكرد افراد مسن در تست های شناختی ویژه شد.
«آرون باربی»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «مطالعه ما نشان داده است رژیم غذایی و تغذیه باعث تعدیل رابطه بین كارآمدی شبكه و عملكرد شناختی می گردد.»
وی در ادامه می افزاید: «این بدین معناست كه قدرت رابطه بین كارآمدی شبكه عملكردی مغز و عملكرد شناختی با میزان مواد مغذی مرتبط می باشد.»
در این مطالعه، محققان وجود ۳۲ ماده مغذی اصلی را در رژیم غذایی مدیترانه ای بررسی كردند كه در مطالعه قبلی مشخص شده بود با عملكرد بهتر مغز در افراد مسن مرتبط می باشد. این مطالعه شامل ۱۱۶ فرد بزرگسال سالم در رده سنی ۶۵ تا ۷۵ سال بود. شركت كنندگان در چندین تست شناختی هم شركت كردند.
بررسی ها نشان داد الگوی امگا۳، امگا۶، و كاروتن با كارآمدی بهتر شبكه عملكردی مغز مرتبط می باشد.

1397/10/11
23:16:32
5.0 از 5
5599
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است