سیر و پیاز خطر مبتلا شدن به سرطان سینه را كم می كنند

مطالعات نشان می دهد؛

سیر و پیاز خطر مبتلا شدن به سرطان سینه را كم می كنند به گزارش مین فود نتایج تحقیقات نشان می دهد خانمهایی كه زیاد سیر و پیاز مصرف می كنند كمتر در معرض مبتلا شدن به سرطان سینه قرار دارند.به گزارش مین فود به نقل از مهر، سرطان سینه شایع ترین نوع سرطان در میان زنان است. محققان دانشگاه بافالو آمریكا دریافتند زنان رده سنی ۳۰ تا ۷۹ سال كه سیر و پیاز زیاد مصرف می كنند در مقایسه با خانمهایی كه هیچگاه چنین سبزیجاتی مصرف نمی كنند ۶۷ درصد كمتر با ریسك مبتلا شدن به سرطان سینه روبرو هستند.
دانشمندان هنوز نحوه كاهش خطر سرطان سینه را از راه مصرف سیر و پیاز نمی دانند اما معتقدند آنها سرشار از تركیباتی هستند كه با سلول های تومور مقابله می كنند.
طبق اعلام موسسه تحقیقات سرطان آمریكا، سیر و پیاز غنی از آنتی اكسیدان فلاوونوئید و اس-آلیل سیستئین حاوی گوگرد بوده كه هر دو دارای خواص ضدسرطانی هستند.
به گفته محققان، با بروز جهش در DNA، سلول های نرمال سینه سرطانی می شوند. با وجودیكه بعضی از این جهش ها ارثی هستند، اما اغلب تغییرات DNA در رابطه با سلول های سینه در طول زندگی ایجاد می شوند.
از آنجائیكه هیچ شیوه قطعی و تضمین شده در جلوگیری از سرطان سینه وجود ندارد، اصلاح شاخص های پرخطر می تواند گامی در جهت مسیر درست باشد.

1398/08/05
22:05:14
5.0 از 5
4875
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است