رژیم غذایی DASH ریسك افسردگی را می كاهد

محققان می گویند؛

رژیم غذایی DASH ریسك افسردگی را می كاهد مین فود: مطالعه جدید نشان داده است رژیم غذایی DASH می تواند ریسك افسردگی را به مرور زمان كم كند.به گزارش مین فود به نقل از مهر، طبق نتایج این مطالعه، افرادی كه میوه، سبزیجات، و غلات كامل مصرف كرده و از رژیم غذایی DASH (شیوه های رژیمی توقف فشارخون بالا) پیروی می كنند در مقایسه با افرادی كه از چنین رژیمی پیروی نمی كنند كمتر در معرض مبتلا شدن به افسردگی قرار دارند.
رژیم غذایی DASH بر دریافت مقادیر مناسب مواد خوراكی و مواد مغذی نظیر میوه، سبزیجات، و غلات كامل در كنار محصولات لبنی كم چرب یا فاقد چربی، ماهی، مرغ، حبوبات، دانه ها و مغزیجات آجیلی تمركز دارد.
لورل چریان، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه راش شیكاگو، در این باره می گوید: «افسردگی در افراد مسن و در افراد دارای مشكلات حافظه، فاكتورهای پرخطر عروقی نظیر فشارخون بالا یا كلسترول بالا، یا افراد دچار سكته شایع تر است.»
در این مطالعه، ۹۶۴ شركت كننده با میانگین سنی ۸۱ سال سالانه به صورت متوسط برای ۶.۵ سال تحت نظر و ارزیابی بودند. آنها از لحاظ علائم افسردگی مورد بررسی قرار گرفتند و پرسشنامه های در مورد انواع غذاهای مصرفی تكمیل كردند.
محققان دریافتند افراد حاضر در دو گروه كه رژیم غذایی شان بیشتر نزدیك به رژیم غذایی DASH بود در مقایسه با افراد دیگر كمتر مبتلا به افسردگی بودند.
همچنین احتمال مبتلا شدن به افسردگی در طول زمان در میان افراد دارای بالاترین میزان پیروی از رژیم غذایی DASH، ۱۱ درصد كمتر بود.
از سوی دیگر، افرادی كه عموما دارای رژیم غذایی غربی بودند بیشتر در معرض مبتلا شدن به افسردگی قرار داشتند؛ رژیم غذایی غربی سرشار از چربی های اشباع شده و گوشت قرمز و مقادیر كم میوه و سبزیجات است.

1396/12/13
22:33:30
5.0 از 5
4970
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است