رژیم غذایی سالم برای افراد دیابتی را بشناسید

محققان توصیه می كنند؛

رژیم غذایی سالم برای افراد دیابتی را بشناسید مین فود: دیابت تبدیل به یك اپیدمی جهانی شده است اما به قول محققان، می توان با یك رژیم غذایی سالم این بیماری را كنترل كرد.به گزارش مین فود به نقل از مهر، به قول محققان دانشگاه هاروارد، مواد خوراكی ای كه به كاهش این ریسك كمك می كنند شامل سبزیجات برگدار سبز، جو دو سر، ماست و محصولات لبنی، انگور، سیب، بلوبری و گردو هستند. حتی در این فهرست قهوه هم وجود دارد.
با اینكه به افراد دارای اضافه وزن، كاهش وزن سفارش می گردد اما محققان دریافته اند بدون كاهش وزن و با تغییر وضعیت به سمت یك رژیم غذایی سالم تر هم می توان به كاهش خطر مبتلا شدن به دیابت كمك كرد.
كیفیت چربی ها و كربوهیدرات ها مهم تر از كمیت و میزان آنهاست. بدین معنا كه باید به جای غلات تصفیه شده از غلات كامل حاوی سبوس استفاده كرد، مصرف كربوهیدرات های فرآوری شده را محدود كرد و به جای گوشت قرمز و فرآوری شده، از ماهی و مرغ بهره برد.
همچنین انتخاب چربی های گیاهی بر چربی های حیوانی ارجح است. باید مصرف میوه، سبزیجات، حبوبات و مغزیجات آجیلی بیشتر شده و از مصرف الكل، نوشابه های حاوی قند و شیرینی جات پرهیز شود.
بهترین رژیم غذایی برای افراد دیابتی عبارتند از رژیم غذایی مدیترانه ای؛ رژیم غذایی حاوی شاخص گلوكز پایین؛ رژیم غذایی حاوی مقدار نسبتا كم كربوهیدرات؛ و رژیم غذایی گیاهی.

1397/02/23
15:38:06
5.0 از 5
4838
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است