مصرف روزانه آجیل و سویا به حفظ سلامت قلب كمك می نماید

محققان كانادایی توصیه می كنند؛

مصرف روزانه آجیل و سویا به حفظ سلامت قلب كمك می نماید مین فود: یكی از دلایل اصلی افراد مبتلا به بیماری قلبی، كلسترول بالاست كه می تواند باعث انسداد جریان خون در شریان ها شود.به گزارش مین فود به نقل از مهر، محققان سفارش می كنند افراد گوشتخوار می توانند به منظور پرهیز از تشكیل كلسترول، یك یا دو وعده از پروتئین های حیوانی نظیر گوشت و محصولات لبنی را با پروتئین های گیاهی نظیر سویا، مغزیجات آجیلی و حبوبات جایگزین نمایند.
یافته ها نشان داد مصرف روزانه یك یا دو وعده پروتئین های گیاهی می تواند نشانه های اصلی كلسترول بالا را تا حدود ۵ درصد كم كند.
جان سیونپیپر، سرپرست تیم تحقیق از بیمارستان سنت میشل كانادا، در این باره می گوید: «فواید سلامت این پروتئین های گیاهی زمانی بیشتر می گردد كه افراد از سایر مواد خوراكی كاهش دهنده كلسترول نظیر فیبرهای محلول در آب، جو و استرول های گیاهی استفاده نمایند. »
در این مطالعه، محققان ۱۱۲ نفر را كه به صورت تصادفی پروتین های گیاهی جایگزین گوشت در رژیم غذایی شان شده بود را به مدت حداقل ۳ هفته بررسی كردند.
به گفته محققان، پیروی از یك رژیم غذایی گیاهی می تواند منجر به تغییراتی در تركیب بدن شود كه در نهایت به كاهش میزان كلسترول و همینطور كاهش وزن و فشارخون كمك می نماید.

1396/10/14
20:31:02
5.0 از 5
5275
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است